Regulamin
Regulamin świadczenia usług psychologicznych udzielanych w Centrum Terapii i Rozwoju PSYCHOLOGICZNA PRZYSTAŃ
I. Postanowienia ogólne
-
- Poniższy regulamin stanowi wzorzec umowy, która zostaje zawarta między Usługodawcą a Klientem, chyba że w indywidualnej umowie sporządzonej na piśmie strony postanowią zmodyfikować poszczególne postanowienia umowne.
- Wszelkie oświadczenia woli i wiedzy składane przez strony wobec siebie wymagają dla swej skuteczności odpowiedniego ich dotarcia, aby obie strony mogły zapoznać się z ich treścią za pośrednictwem serwisu, bądź adresu e-mail, chyba że strony umówiły się inaczej.
- Z usług psychologicznych mogą korzystać osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, a w przypadku osób nie mających pełnej zdolności do czynności prawnych, wymagana jest zgoda przynajmniej jednego opiekuna prawnego, rodzica.
II. Pojęcia regulaminu O ile w regulaminie jest mowa o:
-
- Adres e-mail – adres poczty elektronicznej podany przez Klienta w formularzu rejestracyjnym służący do wymiany informacji między Klientem a Usługodawcą,
- Formularz – oznacza formularz rejestracyjny, którego wypełnienie jest niezbędne do tego, aby Klient mógł prawidłowo i bezpiecznie korzystać z usług i usług psychologicznych;
- Klient – oznacza osobę fizyczną, osobę prawną oraz jednostkę organizacyjną nie będącą osobą prawną, którym ustawa przyznaje zdolność prawną, a która korzysta z usług świadczonych przez Usługodawcę w ramach serwisu;
- Kontrakt psychologiczny – oznacza umowę o świadczeniu usług psychologicznych, zawartą między Klientem a Usługodawcą;
- Psycholog – oznacza osobę uprawnioną do wykonywania zawodu psychologa na podstawie ustawy z dnia 8 czerwca 2001 r. o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów (Dz. U. z 2001 r., Nr 73, poz. 763 ze zm.
- Regulamin – oznacza regulamin świadczenia usług psychologicznych z dnia 14 stycznia 2022r.;
- Serwis – oznacza stronę internetową https://psychologiczna-przystan.pl;
- Usługa – oznacza wszelkie usługi świadczone przez Usługodawcę w ramach serwisu, a nie będące usługą psychologiczną,
- Usługa psychologiczna – oznacza usługi psychologiczne świadczone przez Usługodawcę w ramach serwisu, podlegające zasadom polskiego Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa;
- Usługodawca – oznacza podmiot świadczący usługi i usługi psychologiczne zgodnie z obowiązującym prawem polskim tj. Psychologiczna Przystań Katarzyna Piwowar z siedzibą w Zamościu, będący stroną umowy o świadczeniu usług psychologicznych.
III. Usługi
-
- Usługi świadczone przez Usługodawcę w ramach serwisu mają charakter odpłatny.
- W ramach usług Klient może uzyskać przede wszystkim możliwość świadczenia na jego rzecz usług psychologicznych i innych usług, których świadczenie uzależnione jest od uiszczenia stosownej płatności, przedstawionej w cenniku.
- Szczegółowe informacje o charakterze i formie świadczenia poszczególnych usług i usług psychologicznych dostępne są na stronie www.psychologiczna-przystan.pl.
- Usługi psychologiczne wykonywane są każdorazowo przez psychologa.
IV. Forma świadczenia usług psychologicznych
-
- Świadczenie usług psychologicznych przez Usługodawcę na rzecz Klienta może nastąpić poprzez jedną z form komunikacji: rozmowa internetowa za pośrednictwem komunikatora Google Meet lub rozmowy stacjonarnej w gabinecie psychologa.
- Wybór formy świadczenia usług psychologicznych należy do Klienta.
- Klient dokonując wyboru formy online świadczenia usług psychologicznych potwierdza zapoznanie się z warunkami technicznymi umożliwiającymi prawidłowe skorzystanie z wybranej formy komunikacji.
V. Zawarcie kontraktu psychologicznego
-
- Klient wchodzi na stronę www.psychologiczna-przystan.pl.
- Klient sprawdza w kalendarzu na stronie wolne godziny pracy wybranego specjalisty, dzwoni na podany na stronie numer telefonu, wysyła e-mail lub rezerwuje sesję online bezpośrednio poprzez kalendarz na stronie www.
- Kontrakt psychologiczny, w ramach której świadczone będą usługi psychologiczne o charakterze odpłatnym zostaje zawarta z chwilą podjęcia przez Klienta czynności powodującej wybór usługi lub usługi psychologicznej oferowanej przez Usługodawcę, która ma zostać świadczona na jego rzecz.
- Zawarcie kontraktu psychologicznego, w ramach którego będą świadczone usługi psychologiczne jest równoznaczne z wyrażeniem przez Klienta zgody na świadczenie tych usług.
- Powyższe postanowienia nie wyłączają stosowania § I ust. 3 regulaminu.
- Sesja trwa 50 minut. Istnieje możliwość wydłużenia czasu spotkania po wcześniejszym uzgodnieniu z psychologiem i opłaceniu dodatkowego czasu, zgodnie z aktualnie obowiązującym cennikiem usług lub ustaleniu kwoty z psychologiem.
- Klient stawia się punktualnie na spotkanie związane z realizacją zamówionej usługi.
- W przypadku spóźnienia Klienta na umówione spotkanie, czas spotkania zostaje skrócony o czas, jaki Klient się spóźnił.
- Psycholog czeka na Klienta 15 minut o umówionej godzinie na ustalonym komunikatorze lub w gabinecie. W wypadku, gdy Klient się nie pojawi, Psycholog może opuścić miejsce spotkania.
V.I. Zaświadczenia
-
- Zaświadczenia są wydawane na prośbę klienta zgodnie ze stanem faktycznym (kto, ile razy i w jakiej terapii uczestniczył).
- W przypadku zaświadczeń dla pary, wydaje się zaświadczenie o odbyciu przez obojga terapii/konsultacji w określonym przedziale czasowym i ilości spotkań.
- Klient pokrywa koszt wydania zaświadczenia (50zł).
VI. Wynagrodzenie i sposób jego uiszczenia
-
- Wynagrodzenie za usługi psychologiczne jest wynagrodzeniem płatnym z góry.
- Klient z chwilą podjęcia czynności powodującej wybór usługi psychologicznej, która ma zostać świadczona na jego rzecz zobowiązany jest do uiszczenia stosownego wynagrodzenia.
- Wynagrodzenie za usługę psychologiczną jest uiszczana w formie przelewu bankowego w ciągu 24h od momentu rezerwacji terminu.
- Wysokość wynagrodzenia za usługę psychologiczną uzależniona jest od formy usługi psychologicznej i przedstawiona jest w cenniku na stronie www.
- Usługodawca zastrzega sobie prawo do zmiany cennika w każdym momencie dla Klientów nowych oraz za zgodą Klienta, w przypadku, gdy Klient jest w trakcie procesu terapeutycznego.
- Klient zobowiązuje się do uiszczenia wynagrodzenia niezwłocznie. W każdym przypadku wynagrodzenie winno zostać uiszczone przed rozpoczęciem świadczenia usługi psychologicznej przez Usługodawcę co najmniej 24h po ustaleniu terminu rozmowy.
- Brak uiszczenia wynagrodzenia w odpowiedniej wysokości lub terminie powoduje, że Usługodawca nie ma obowiązku świadczenia usługi lub usługi psychologicznej na rzecz Klienta w ramach zawartej umowy.
- Wynagrodzenie uznaje się za uiszczone w momencie uznania rachunku bankowego Usługodawcy lub wysłania potwierdzenia przelewu tradycyjnego.
VII. Prawa i obowiązki stron
Usługodawca:
-
- W zależności od charakteru zawartego kontraktu psychologicznego zobowiązuje się świadczyć na rzecz Klienta usługi i usługi psychologicznej zgodnie z jej treścią i postanowieniami regulaminu.
- Zobowiązuje się zachować w tajemnicy informacje związane z Klientem, a uzyskane w ramach kontraktu psychologicznego, w szczególności w zakresie świadczenia usług psychologicznych, chyba że przepisy prawa stanowią inaczej. Obowiązek zachowania tajemnicy nie jest ograniczony w czasie.
- Ponosi odpowiedzialność za niewykonanie i nienależyte wykonanie kontraktu psychologicznego, chyba że jej niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest spowodowane działaniem lub zaniechaniem Klienta, działaniem lub zaniechaniem osób trzecich lub działaniem siły wyższej.
- Może odstąpić od kontraktu psychologicznego, zgodnie z postanowieniami regulaminu.
- W ramach zawartego kontraktu psychologicznego nie ma obowiązku świadczenia usług o charakterze odpłatnym, w tym w szczególności usług psychologicznych w przypadku braku dokonania przez Klienta zapłaty wynagrodzenia.
- W ramach zawartego kontraktu psychologicznego ma prawo do zaprzestania świadczenia usług i usług psychologicznych w przypadku przekazywania przez Klienta treści o charakterze bezprawnym lub obraźliwym.
- Ma prawo do zmiany postanowień regulaminu.
Klient:
-
- Ma prawo do świadczenia na swoją rzecz usług psychologicznych zgodnie z kontraktem psychologicznym i postanowieniami regulaminu.
- Ma prawo do odstąpienia od kontraktu psychologicznego, zgodnie z postanowieniami regulaminu.
- Ma prawo i obowiązek kontroli, zmiany i żądania usunięcia danych przekazanych przez niego Usługodawcy.
- Zobowiązuje się do niewykorzystywania w jakikolwiek sposób informacji uzyskanych w ramach kontraktu psychologicznego bez uzyskania zgody Usługodawcy w formie pisemnej.
- Sesja nie odwołana, gdy klient nie stawia się na umówiony termin, nie podlega zwrotowi.
- Klient ma prawo do zwrotu pieniędzy za odwołaną wizytę, pod warunkiem odwołania jej co najmniej 24h przed ustalonym terminem oraz zgłoszenia prośby o zwrot środków w ciągu 30 dni od dnia odwołania umówionej sesji. Zwrot środków następuje przelewem zwrotnym na rachunek bankowy, z którego dokonano opłaty za sesję, w ciągu 14 dni od zgłoszenia prośby o zwrot.
- Klient ma prawo przełożyć termin wizyty w ramach opłaconej sesji, pod warunkiem poinformowania Psychologa o chęci zmiany terminu co najmniej 24h przed ustalonym terminem. Umówienie kolejnego terminu w ramach opłaconej sesji, powinno nastąpić w ciągu 30 dni od momentu odwołania. W przypadku braku kontaktu ze strony klienta w tym okresie, środki za opłaconą sesję nie zostają zwrócone.
- Za sesję odwołaną przez Psychologa, Klientowi przysługuje zwrot opłaty za usługę.
IX. Odstąpienie od kontraktu psychologicznego
-
- Każdej ze stron kontraktu psychologicznego przysługuje prawo odstąpienia od niego.
- Prawo to wykonywane jest przez złożenia stosownego oświadczenia drugiej stronie.
- Oświadczenie o odstąpieniu od kontraktu psychologicznego musi zostać złożone w taki sposób, aby druga strona mogła się z nim zapoznać nie później niż 24 godziny przed terminem rozpoczęcia wykonywania kontraktu psychologicznego.
- Oświadczenie o odstąpieniu od kontraktu psychologicznego może zostać złożone pisemnie, lub mailowo na adres biuro@psychologiczna-przystan.pl
X. Postanowienia końcowe
-
- Regulamin obowiązuje od dnia umieszczenia go w serwisie i stanowi integralną cześć kontraktu psychologicznego zawieranego z Klientem.
- W każdym wypadku, a w szczególności jeżeli Klientem jest podmiot zagraniczny, prawem kontraktu psychologicznego jest prawo Polskie a do rozpatrywania wszelkich sporów związanych z umową i regulaminem pomiędzy Usługodawcą a Klientem są sądy Polskie. Przyjmuje się, że umowa zawarta została w miejscu siedziby, tj. w Zamość, Polska.
- W sprawach nieuregulowanych postanowieniami umowy i regulaminem mają zastosowanie w szczególności przepisy: – ustawy z dnia 8 czerwca 2001 r. o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów (Dz.U.2001.73.763 z zm.), – ustawy z dnia 18 lipca 2002 r., o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2002.144.1204 z zm.), – ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r., Kodeks cywilny (Dz.U.1964.16.93 z zm.)